kaZmur
Gudomlig sporthojare
Ni som har läst innan att jag skulle köra med Bike-Events på knudan idag kan ju läsa hur det gick här:
http://www.sporthoj.com/forum/showthread.php?t=49434
http://www.sporthoj.com/forum/showthread.php?t=49434
kaZmur skrev:Ni som har läst innan att jag skulle köra med Bike-Events på knudan idag kan ju läsa hur det gick här:
http://www.sporthoj.com/forum/showthread.php?t=49434
Nästan så att de gick igenom... har varit utan hoj nu i en månad och 5 dagar... mår illaspectre skrev:beklagar din mito var fan skit snygg.. men men hur pass djupa är reporna? krya på ER
Nope, kåporna är lackerade imorgon och sen är det bara dekaler och klarlack kvarsteffo skrev:Är det tekniska fel också? Eftersom du inte kör med den.
Jag skulle köra utan kåpor om det krävdes
Blev alldeles perfekt, samma kulör som innan, men alla dekal-firmor i kristianstad har semesterstängt nu så dekalerna får vänt nån vecka till.nomolas skrev:Faen va tråkigt Blev lackeringen bra?
kaZmur skrev:Blev alldeles perfekt, samma kulör som innan, men alla dekal-firmor i kristianstad har semesterstängt nu så dekalerna får vänt nån vecka till.
Det enda jag måste fixa nu är styret som knäcktes, men jag har fått tag på ett annat styre så det ska bara svetsas å slipas lite
Kåpor:nomolas skrev:Fan va gött! Törs man fråga vad det gick på?
Slutar jobbet 18:00 sen är det bara till att sätta ihop, så om allt går som det ska så är jag på vägarna redan ikväll. Wiiiieee!!!P-E skrev:Hoppas du fixar den snart så du kan ut och gasa!
kaZmur skrev:Kåpor:
Slipning, Spackling, Lack, Lackering = 2000kr Svart
kaZmur skrev:Slutar jobbet 18:00 sen är det bara till att sätta ihop, så om allt går som det ska så är jag på vägarna redan ikväll. Wiiiieee!!!
Två anledningar.nomolas skrev:Varför slipade och spacklade du itne själv för?
Blir ju bliigare att bara lämna in så dem får lacka.
Aja blev ju bra till slut Men nu tar du det lite
lugnare på banan va?
nomo
nomolas skrev:Varför slipade och spacklade du itne själv för?
Blir ju bliigare att bara lämna in så dem får lacka.
Aja blev ju bra till slut Men nu tar du det lite
lugnare på banan va?
nomo
cRoC skrev:Det lätta är att lacka, inte slipa..
2025 års Ducati Riding Academy
Registreringen för 2025 års... |
|
Uppdaterad KTM 790 Duke
KTM 790 DUKE, även kallad ”... |
|
Vinn vårt testvinnande mc-lås!
Genom att svara på några fr... |
|
MC-Mässan flyttar till Elmia i Jönköping 2026
Den etablerade MC-Mässan ta... |
|
Anmälan till 2025 års Ducati Riding Academy öppen
Registreringen för 2025 års... |
|
VM-kval i isracing i Sverige 1 februari
2024,fim,isg,ice speedway,i... |
|
Färre döda i vägtrafiken
Foto: Jacob Sjöman Tran... |
|
Generationsskifte hos KTM: Stefan Pierer lämnar över ledningen till Co-CEO Gottfried Neumeister
Pressmeddelande, Mattighofe... |
|
GOTLAND RING BIKE WEEK 2025!
Foton: Michael Grundell ... |
|
Brembo och Michelin i samarbete – för säkerhets skull
Däckjätten Michelin och bro... |