Det finns många häftiga saker på sh.com, en av dom är att man kan söka efter gamla trådar!rosena skrev:Tja, jag har körning 15 nu på onsdag, vad ska man tänka på. Vilket är svårast köra inne i stan eller manövern? tacksam för svar![]()
vi såg ju hur det gick för dig så..niklas_gripen skrev:Det är helt hopplöst, alldeles omöjligt, knappt någon idé och försöka alltså.![]()
ja det är det.. med moped över du aldrig nåt liknande. det är konbana, väjning och hårda inbromsningar du ska klara.. har du provat att tvärnita i 90 med mopeden nån gång?..superdupermongo skrev:ok men om man inte har kört en 125 mer en max en mil och är ganska säker sen tidigare på moped..tror ni då det blir stora problem med uppkörningen?
H4 skrev:Vem fan gör garagevänding
granath_ skrev:den är bortplockad nu om du inte tänkt på det![]()
sitter hemma nu har gjort manövern klarade den, nu trafiken kvarKoskela skrev:Förstår dock inte varför de tog bort den.. Tycker det var en bra manöver som man ska kunna om man ska åka hojj. Inte för att man ska åka runt i criklar såklart utan ett bevis på att man kan holla balansen.
H4 skrev:Farsan har haft körkortet i hemlandet i över 20 år. Han kuggade på manöver grejerna här i Sverige.
Allting handlar om träning... inget man håller på med direkt när man kör vanligt. Vem fan gör garagevänding och sicksackar mellan koner?
Träna så får du se om det är svårt.
![]() |
MV Agusta kör vidare på egen hand
MV Agusta har bekräftat att... |
![]() |
MV Agusta återtar full kontroll
MV Agusta har bekräftat att... |
![]() |
2025 års Ducati Riding Academy
Registreringen för 2025 års... |
![]() |
Uppdaterad KTM 790 Duke
KTM 790 DUKE, även kallad ”... |
![]() |
Vinn vårt testvinnande mc-lås!
Genom att svara på några fr... |
![]() |
MC-Mässan flyttar till Elmia i Jönköping 2026
Den etablerade MC-Mässan ta... |
![]() |
Anmälan till 2025 års Ducati Riding Academy öppen
Registreringen för 2025 års... |
VM-kval i isracing i Sverige 1 februari
2024,fim,isg,ice speedway,i... |
|
Färre döda i vägtrafiken
Foto: Jacob Sjöman Tran... |
|
![]() |
Generationsskifte hos KTM: Stefan Pierer lämnar över ledningen till Co-CEO Gottfried Neumeister
Pressmeddelande, Mattighofe... |