Racerapport from Poznan Polen

magnus_moss skrev:
2272167 Menar du pa fullaste allvar att Hugo, han som JAG kanner, har vunnit ett INTERNATIONELLT RACE!!!!!!!!!??????????????????? :Bugar :Bugar :Bugar

I ärlighetens namn så ska det sägas att konkurrensen inte var stenhård, här är en bild på den snabba gruppen under middagen efter första dagens körning:
 

Bifogat

  • Snabba gruppen.jpg
    Snabba gruppen.jpg
    130.1 KB · Visningar: 68
RRacer skrev:
2275871 I ärlighetens namn så ska det sägas att konkurrensen inte var stenhård, här är en bild på den snabba gruppen under middagen efter första dagens körning:
När Grå grupp fick upp tempot med sina rullatorer så fick Hugo verkligen kämpa, skönt att alla höll sig på hjulen i hela racet.

Men detta tog verkligen på krafterna för vår Likörkille, Hugo gick i koma på hemresan och sov så sött hela vägen medans Json krigade om placeringar mot Polska truckers.

Givetvis så vann vi home racet upp till färjan med list och rävspel, Joels kartläsare Mr K tabbade sig 500 meter från färjan och segerns sötma smakade Likör sa Hugo.
 

Bifogat

  • hugo.JPG
    hugo.JPG
    70.4 KB · Visningar: 39
  • DSCF0037.JPG
    DSCF0037.JPG
    69.2 KB · Visningar: 33
Last edited:
GSXR110R blev helt utmattad efter att samtliga mogna kvinnor i snabba gruppen nobbat hans skamliga förslag.
Inte ens Mr K:s försök att få upp hans ögon lyckades.
Eftersom det är oartigt att sova på bordet i restaurangen, kommenderade vi GSXR110R att gå och lägga sig i sin säng, men då lommade han av någon anledning iväg och la sig på en parkbänk... :confused:
 

Bifogat

  • Uteliggare.jpg
    Uteliggare.jpg
    136 KB · Visningar: 45
  • Linslus.jpg
    Linslus.jpg
    91.3 KB · Visningar: 44
  • Sova.jpg
    Sova.jpg
    106.3 KB · Visningar: 33
Hugo visar stolt sitt diplom från Grön gatgrupp, vid färjelägret ringer han sina sponsorer Bailys, Strega, Likör 43 samt Dumle.
 

Bifogat

  • DSCF0029.JPG
    DSCF0029.JPG
    74.4 KB · Visningar: 42
  • DSCF0041.JPG
    DSCF0041.JPG
    77.1 KB · Visningar: 48
Likör är gott, men för att dementera ryktena om att jag är likörfetischist så kommer här fotografiska bevis på motsatsen.

För övrigt tror jag att überchaufför Json hade nallat på färdkosten när han bestämde sig för att fickparkera på en tre meter bred polsk motorväg.

Mr K loopade totalt på likörtrenden, men har inte fått till tekniken riktigt än.
 

Bifogat

  • Reskost.jpg
    Reskost.jpg
    106.1 KB · Visningar: 42
  • Polsk fickparkering.jpg
    Polsk fickparkering.jpg
    115.8 KB · Visningar: 44
  • Näslavemang.jpg
    Näslavemang.jpg
    129.1 KB · Visningar: 41
GSXR1100R skrev:
2275923 Givetvis så vann vi home racet upp till färjan med list och rävspel, Joels kartläsare Mr K tabbade sig 500 meter från färjan och segerns sötma smakade Likör sa Hugo.
Jag lämnar in en protest och menar att färjeracet är avgjort av vem som kommer upp på färjan först och det gjorde vi .... LOOOOOSEEERS
 
GSXR1100R skrev:
2268428
Det blev ett rafflande race som till sist dominerades av Hugo, han hade en stenhård fight med en SV650 med turbo och lustgas.

Hugo vann helt överlägset och Malmö Motard slutade på en fin 4:e plats på sin Motard, många Rettor och Gixxer 1000 fick på nöten, nu ska vi ut och fira.

Ganske vist længe siden at denne tråd blev startet, men ser det først nu


Jo, det var den hurtigste mand, der vandt racet - al respekt for det :yoparty
GO HUGO !

men SV'eren har nu hverken turbo eller lustgas.. :tungan
Dog Fittet med komplet Hyperpro og stage 2 camshafts = 78 hk på hjulet.

Gixxer'en er klar igen og kan næsten ikke vente på at komme afsted, så vi ses næste år !

Vi ses
 
AlexDK skrev:
2471783 Ganske vist længe siden at denne tråd blev startet, men ser det først nu


Jo, det var den hurtigste mand, der vandt racet - al respekt for det :yoparty
GO HUGO !

men SV'eren har nu hverken turbo eller lustgas.. :tungan
Dog Fittet med komplet Hyperpro og stage 2 camshafts = 78 hk på hjulet.

Gixxer'en er klar igen og kan næsten ikke vente på at komme afsted, så vi ses næste år !

Vi ses

Kanske bäst att jag stannar hemma då... :tungan
 
Nyheter
Nya Indian Pursuit Elite

Screenshot Indian Motorc...

Icons of British Originality

Åtta team från åtta länder ...

BMW presenterar R 12 G/S

BMW Motorrad har presentera...

Europeisk kampanj för säkrare motorcykelkörning

Den europeiska branschorgan...

BMW R 12 G/S

BMW Motorrad har presentera...

Sveriges vägar i allt bättre skick

Foto: Liza Simonsson Utv...

H-D Euro Festival i Port Grimaud 8-11 maj

Nu börjar det närma sig för...

Norrtälje Custom Bike Show

Förra året firade Twin Club...

Harley-Davidson Euro Festival närmar sig 

8–11 maj smäller det – tiot...

Sveriges vägar blir bättre

Foto: Samuel Unéus Utvec...

Back
Top