Tror inte jag sa att den var orginal.Olof Eriksson skrev:2059521Läs mitt inlägg ovan.
Portad o helt Acra
Tror inte jag sa att den var orginal.Olof Eriksson skrev:2059521Läs mitt inlägg ovan.
Ahh, fan då har ni lyckats bra!zäza skrev:2065690Tror inte jag sa att den var orginal.
Portad o helt Acra
Olof Eriksson skrev:2057579För alla som undrar så är det ungefär 10hk mer än CRF450R i orginalutförande.
Japp precis så menar jag. Det är vad jänkarna bänkar sina till orginal iaf.Barrett skrev:2066425Skulle det inte vara mer än 43-44 i en orginal CRF menar du?
En Aprilia kan du handla på många ställen, om det är just en SXV du vill ha så är väl jag den ende i Norden som har fått en och jag köpte min på Jones MC i Karlskoga. Ring Niklas eller titta in där imorrn så finns hojen i butiken.DB skrev:2067667Och vart handlar man en Aprilia?
Olof Eriksson skrev:2066690Japp precis så menar jag. Det är vad jänkarna bänkar sina till orginal iaf.
*Edit, iofs får akra ut 48 ur sina orginal. Om det är olika mätmetod kanske?
Jösse skrev:2069263Amerikanarna mäter väll sina vevaxelhästkrafter helt utan någonting som kan bromsa effekten dvs allt runtomkring tas bort typ vattenpump generator etc.
Barrett skrev:2069554Nu tror jag iofs det är mätningar från Amerikanska privatpersoner Olle sett. Rätta mig gärna om jag har fel.
Jag har 53 hk i min 450. # 42rejser skrev:2069797I Amerikanska crosstidningar så har Hondan gett drygt 50hk, nästan 52 i ett test. Den starkaste 450 motorn har faktiskt HVA och svagast har KTM varit av årsmodell -06.
Som jämförelse gav en KTM 580 med Akra 60hk så det är inga glädjebänkar iaf.
Jo det var privatpersoner det.Barrett skrev:2069554Nu tror jag iofs det är mätningar från Amerikanska privatpersoner Olle sett. Rätta mig gärna om jag har fel.
calle carlsson skrev:2069826Jag har 53 hk i min 450. # 42
Grattis! Välkommen in i gänget! Du kommer inte ångra dig!acura skrev:2184488Nu ska jag tydligen ha fått min SXV 5.5, tyvärr så är man inte hemma just nu så att man kan gå och klämma på den
Sen hittade jag en bild på en lustig upsättning av ljuddämpare.
Grattis till hojen, ska du ha den som landsvägshoj eller bara tävling?acura skrev:2184488Nu ska jag tydligen ha fått min SXV 5.5, tyvärr så är man inte hemma just nu så att man kan gå och klämma på den
Sen hittade jag en bild på en lustig upsättning av ljuddämpare.
![]() |
MV Agusta fyller 80 år
I år firar italienska motor... |
![]() |
Rekordmånga nya personliga regskyltar
Under fjolåret godkände Tra... |
![]() |
PIERER Mobility: Back on Track– KTM AG:s omstruktureringsplan godkänd av fordringsägarna
Pressrelease, Wels, 25 Febr... |
![]() |
Hojmässa i Halmstad den 2-3 mars
De två första dagarna i mar... |
![]() |
Längre bakstänka för R 1300 GS
Det tyskbaserade företaget ... |
![]() |
Längre bakstänka för R 1300 GS
Svingarmslagringen, svingar... |
![]() |
Vi breddar tidningen ytterligare!
Björn Glansk från BigTwin o... |
![]() |
Vi breddar tidningen ytterligare!
Björn Glans från BigTwin oc... |
![]() |
Slut med fri mc-körning på Nürburgring Nordschleife
Motorcykelkörning på klassi... |
![]() |
Färre döda i vägtrafiken
Foto: Jacob Sjöman Trans... |