TackarGrappy skrev:2239475Fet!![]()
![Buga :Bugar :Bugar](/img/smilies/nya/hail.gif)
TackarGrappy skrev:2239475Fet!![]()
Jo när jag orkarRikard af Halms skrev:2240061Snygg som fan!Men kan du inte ta en mer högupplöst bild?
Lundgren skrev:2240063Jo när jag orkarSka pula lite med det sista sedan bara så kommer det troligtvis bättre bilder
Jag medWargen skrev:2241824När du är klar kan jag ta bilder. Har stativ o hela skiten![]()
TackarAxlySM skrev:2257904Grymt mycket snyggare än original..![]()
Jag funderar starkt på att köpa en, eller bygga en hmm. Men skulle vilja ha måttena på den i så fall. Men men, den som lever får se hur det blir. Snygt äre iafKronen skrev:2258211Hej. jag slipade bort all gammal rost och sånr från Arrowt igår så här blev det.. ville bara visa![]()
Lundgren skrev:2259305Jaha kan väll berätta att svänghjulet blev ordentligt lagat och höll i 2 mil och 7 km men sedan så började det glappa i nitningen, så imorn ska jag lämmna tillbaka det till hono så skall han nita det lite hårdare samt säkerhetssvetsa det en aning. SÅ får vi se om det håller då.
Ja man hoppas juBärgren skrev:2259776Tredje gånget gillt![]()
![]()
Lundgren skrev:2269276Nu har jag fått svänghjulet och monterat det![]()
Har kört totalt idag 4.5 mil ungefär och det är inte det minsta glapp eller något. Så denna gången verkar det som om det fungerar. Men det vet jag säkert imorn troligtvis då jag skall försöka köra hela dagen. Anledningen till att jag inte kört mer idag är för att jag kör ju bara runt, runt i byn för det är jobbigt att rulla den en längre sträcka (fick pröva förra gången ungefär 6 km hemmifrån i 30 grader och bara uppförsbackar) Men imorn ska jag köra lite längre eftersom det verkar fungera.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Bärgren skrev:2269293Du ska ju jobba imårn![]()
Jobbigt lägekieL skrev:2269337Lundgren, jag känner igen det där problemet med svänghjulet. haft precis samma problem med min gamla derbi senda... i mitt fall släppte kontakterna ifrån tändplattan, så det har bara varit till o löda som bara fanjobbigt när det blivit så 3-4 gr
![]()
Lundgren skrev:2269317Nej
Fick ledigt bara för att jag skall köra hoj
Börjar Fredag
![]()
![]() |
Försäljningsrekord för BMW Motorrad
Efter att ha sålt 210 408 m... |
![]() |
BMW R 18-modeller uppdateras
Screenshot BMW R 18 och ... |
![]() |
Fiffiga touringprylar
Det tyska företaget Wunderl... |
![]() |
MV Agusta kör vidare på egen hand
MV Agusta har bekräftat att... |
![]() |
MV Agusta återtar full kontroll
MV Agusta har bekräftat att... |
![]() |
2025 års Ducati Riding Academy
Registreringen för 2025 års... |
![]() |
Uppdaterad KTM 790 Duke
KTM 790 DUKE, även kallad ”... |
![]() |
Vinn vårt testvinnande mc-lås!
Genom att svara på några fr... |
![]() |
MC-Mässan flyttar till Elmia i Jönköping 2026
Den etablerade MC-Mässan ta... |
![]() |
Anmälan till 2025 års Ducati Riding Academy öppen
Registreringen för 2025 års... |