Rasorblade
Ny medlem
En liten bakstänka helt klart!!!!!!
View attachment 357807
Mmm de blir nog en liten stänka... här är en bild på orginalet i kapat utförande...ganska fultFärdiga varianter av typ enduro med lykta o allt går nog bort oxå, dom är sällan särskilt snygga.
Får leta lite gamla stänkor på nån skrot tror jag... o fixa nått snyggt liknande ewans länk
Nu sitter sadeln som den ska, måste bara se till att få dit skinnet ordentligt oxå. Några tankar kring skyltens placering?? tyckte den satt rätt fint där??
Prova med framskärmen bak. Så gjorde jag på min lilla 400.
Testat redan... min skärm är väldigt smal och ful och gjord av plast.
Riktigt fin hoj du har där! snygg och clean![]()
Kan tycka det är coolt med skylten där, men problemet är ju att den måste väl vara belyst också? Så jävla tråkigt det där, man kan ha fått till världens snyggaste hoj så måste man kasta på en bajskorv i form av en skylt
När det gäller skärm, hoppas du har billigare alternativ kring dig - jag fick betala 400:- för en gammal framskärm.. förstår inte hur man tänker som skrot där. Tänk vilken business de hade kunnat få om de fotade sina grejer och la upp dem på nätet till lite överkomliga priser. Som det är nu måste man i princip veta vilken hoj och årsmodell delen man är ute efter kommer ifrån - när det i många fall bara handlar om att den ska se rätt ut.
![]() |
MV Agusta kör vidare på egen hand
MV Agusta har bekräftat att... |
![]() |
MV Agusta återtar full kontroll
MV Agusta har bekräftat att... |
![]() |
2025 års Ducati Riding Academy
Registreringen för 2025 års... |
![]() |
Uppdaterad KTM 790 Duke
KTM 790 DUKE, även kallad ”... |
![]() |
Vinn vårt testvinnande mc-lås!
Genom att svara på några fr... |
![]() |
MC-Mässan flyttar till Elmia i Jönköping 2026
Den etablerade MC-Mässan ta... |
![]() |
Anmälan till 2025 års Ducati Riding Academy öppen
Registreringen för 2025 års... |
VM-kval i isracing i Sverige 1 februari
2024,fim,isg,ice speedway,i... |
|
Färre döda i vägtrafiken
Foto: Jacob Sjöman Tran... |
|
![]() |
Generationsskifte hos KTM: Stefan Pierer lämnar över ledningen till Co-CEO Gottfried Neumeister
Pressmeddelande, Mattighofe... |