LMS RR-Träningar 2010

Yea right :krama

Men nu jävlar ska vi bomba ikväll.

/Nitrous

Säkert bomba. Förra årets förstaträning körde jag 1,08 och var svettig som en annan.

Jag förväntar mig inget annat än att vara livrädd för första gången iår. Kul att vara livrädd på kawan.

Glömde en sak: Tocar har skrivit att Kawa är kassa att tävla på, så jag kommer nog köra 1,10 istället... :rolleyes:

/ Jens
 
Jag kommer också ikväll, jag åkte precis förbi Nyköping. Jag har halva Tåkerns flyttfågelbestånd i magen, men men, den här gången har jag det mesta med mig, och det är inte ofta bussen håller såhär långt, så det bådar gott :tummenupp
 
Vilken kanonkväll! kändes fantastiskt att köra fruttruttmoppe igen!
Det gick undan för en del :) själv vart det bara 1.8sekunder över personbästa... nästa tisda så sitter det rekordet löst! :banana
 
Håller med, det var skitkul ikväll! :tummenupp Det kändes minst sagt ovant med ny hoj, och tredje gången i livet på Sviestad, men jag är nöjd med 1:10:38, nån ska ju vara rundningsmärke också :)

Edit: Synd bara att det är drygt 1,5h kvar hem nu :(
 
Last edited:
Vilken kväll, suveränt väder och massor med körning. Så mycket att jag stod över sista passet och lastade in hojen.

Första passet, kattskit... vxl pedalen satt fel, kunde inte växla ner.

Andra passet, felinställd quickshifter som reagerade för lätt, kattskit igen!

Tredje passet, laptimern trasig men nu fan blev det lite mer åka av. Jävla vad spisen rörde på sig nu efter lite kärlek i vinter.

Nästa träning och med lite mer värme i backen så ryker personbästa tiden.

/Nitrous
 
Bra träning idag! Känns som det kommer gå fort för många i år. :)

Hittade en GPCrono mätare som antagligen stått ute över vintern med batteri och allt. Fås tillbaka mote beskrivning.
 
Tjo vilken fin träning. Massvis med körtid, fint väder, det trevliga LMS-folket, Cafe räcers burgare, publik, ja allt fanns där!
Tack Alex, Kobbe och ni andra som hjälpte till! :tummenupp

Själv var jag väldigt nöjd med åkningen. Ungefär vid torpan på första varvet kände jag igen mig och kunde fortsätta där jag slutade förra året. Eller så är det bara min nya gamla fina krashade snabba superduper-Yamaha som gjorde att det gick fort. :)
 
Tjo vilken fin träning. Massvis med körtid, fint väder, det trevliga LMS-folket, Cafe räcers burgare, publik, ja allt fanns där!
Tack Alex, Kobbe och ni andra som hjälpte till! :tummenupp

Själv var jag väldigt nöjd med åkningen. Ungefär vid torpan på första varvet kände jag igen mig och kunde fortsätta där jag slutade förra året. Eller så är det bara min nya gamla fina krashade snabba superduper-Yamaha som gjorde att det gick fort. :)

Instämmer med föregående talare, tack alla som gjorde detta möjligt. Log när ni gav Hampus applåder när han klarat första varvet ( det blev ju bara 300m i Lördags som instruktör...). Ja jävlars vad kul det är att åka hoj.
Harebra alla därute, även Jens på sin kassa Kawa:tummenupp KjellB
 
Nyheter
Nya Indian Pursuit Elite

Screenshot Indian Motorc...

Icons of British Originality

Åtta team från åtta länder ...

BMW presenterar R 12 G/S

BMW Motorrad har presentera...

Europeisk kampanj för säkrare motorcykelkörning

Den europeiska branschorgan...

BMW R 12 G/S

BMW Motorrad har presentera...

Sveriges vägar i allt bättre skick

Foto: Liza Simonsson Utv...

H-D Euro Festival i Port Grimaud 8-11 maj

Nu börjar det närma sig för...

Norrtälje Custom Bike Show

Förra året firade Twin Club...

Harley-Davidson Euro Festival närmar sig 

8–11 maj smäller det – tiot...

Sveriges vägar blir bättre

Foto: Samuel Unéus Utvec...

Back
Top