Ok, det är såklart subjektivt. Fast kom tillbaka när Du känner att (senaste tiden har jag stört mig så fruktansvärt mycket på människor att det nu börjar bli ett problem) Färgsättning på ställ o hoj och färg på #klistermärken skulle inte ens platsa på min topp 100 listaPinsamt att se bristen på självständighet och integritet manifesterad i utseende och beteende.
![]()
Nej, kommer inte ihåg. Berätta!Kommer ni ihåg Wakai ? Måste ha varit den mest onödiga olyckan i RR. Jerez för 20 år sen.
P€RRA;5795916 skrev:Förstår om Cal blev aningen arg på meken som glömt att fästa bromsslangen på vänster bromsok. Det bromsade lite dåligt då![]()
Färgsättning på ställ o hoj och färg på #klistermärken skulle inte ens platsa på min topp 100 lista
I korthet, Wakai kör in i depån under 250 träningen. Då springer det ut en italiensk åskådare som irrat sig ut i depågatan. Wakai har ingen chans att väja utan kör på italienaren. Italienaren klarar sig ( med ett lårbensbrott om jag minns rätt ) men Wakai dör på sjukhuset samma eftermiddag. Så onödigt och dumt.Nej, kommer inte ihåg. Berätta!
Det tror inte jag heller. Men jag tror att hojarnas och förarnas utseende/färgsättning är en viktig del av underhållningen för de flesta.
Men för dig är det alltså totalt ointressant och du tror att alla andra tycker som du?
Jag har inte riktigt förstått däckssituationen med det nya kvalformatet; har de riktiga kvaldäck från Bridgestone nu i begränsat antal eller använder de samma mjuka däck som de kan köra race på? Vilka begränsningar vad gäller antal däck har de?
Många crasher på uppvärmningen.
Många som vill mycket den här helgen.
Starkt av Bradl å ta det på sista varvet och synd för EsA.
Hur fick de in hojen i den?Dock 0.9 snabbare än i fiol.
![]() |
Rekordmånga personliga regskyltar
Under 2024 godkände Transpo... |
![]() |
SMC får 700.000 kronor i bidrag
Roger Berzell, generalsekre... |
![]() |
Brembo vinner Good Design Award
Brembo prisas för innovativ... |
![]() |
Nya SCORPION MX32 MID SOFT från Pirelli
Pirelli har presenterat SCO... |
![]() |
Indian Motorcycle i samarbete med Rikard Gustafsson
Foto: Joachim Cruus Inf... |
Dags för äventyrlig motorcykelmässa
Kommande helg, den 8-9 mars... |
|
![]() |
Pirelli lanserar Diablo Powercrusier
All Rights Reserved Pire... |
![]() |
Fiffig räddaren i nöden från X-Grip!
Ett avbrutet broms- eller k... |
Snart dags för Adventure Motorcycle Expo
Den 8-9 mars arrangeras Adv... |
|
![]() |
MV Agusta firar 80 år
I år firar italienska motor... |