IronMike
Guest
Hör med Mdrei eller Gustav.. Dom har materialet där hojjen flög iväg från oss (bilarna) =) övriga filmer lades ju annars ut på m5board.comZee skrev:Mao blev du också frånåkt?
Film pleeeeease?
Hör med Mdrei eller Gustav.. Dom har materialet där hojjen flög iväg från oss (bilarna) =) övriga filmer lades ju annars ut på m5board.comZee skrev:Mao blev du också frånåkt?
Film pleeeeease?
IronMike skrev:en väldigt objektiv sida, där bmw är übersnabbast i världen och knäcker allt
burner skrev:tror dom i alla fall![]()
burner skrev:En rymdraket färdas som bekant i rymden och en luftballong några hundra meter upp i luften.
Dock så framförs både bilar och motorcyklar på våra vägar och träffar på varandra dagligen.
Så att jämföra MC VS Bil är visst okej !
Mögel skrev:Försöker du va rolig eller?![]()
burner skrev:Det var endast fakta som presenterades, inget annat.
IronMike skrev:jo hehe.. "varför ta med de repor där man förlorar liksom? Nej nej, vi tar med repor där vi har innerspåret då vägen svänger.."
*suck*
![]()
Reporna med hojjen kanske kan dyka upp, dom är nog lättare att smälta än de repor då mercan gled ifrån..![]()
Men dom repor som inte var på flygfält, kan vi nte få dela dom lite privat då, typ via en "hemlig" länk eller nt?MDrei skrev:Hej,
tydligen så var vissa filmklipp på något som kunde uppfattas som allmänn väg, så dessa filmer är borta nu. De som kvarstår är de filmer där det klart framgår att det är på ett flygfält, avlyst för allmänheten.
IronMike,innerkurva, ja det var ju inte direkt en rondell vi körde i. I vilket fall så såg jag filmen nu för fem sekunder sedan och det svänger inte alls om du frågar mig. Men det var ju en intressant notering.
Reporna med SL55 och båga kan nog komma upp, måste hitta lite tid.
F.ö. publicerades en film där M6 får spö av en Ruf 996 Turbo R (550 hk), men det kanske du missade?
Tll er alla som frågr efter filmerna, varför har ni inte bara mailat mig? Icohmed jag itne har MC så är jag itne här direkt dagligen och läser PM. Vidare, vem som helst skulle kunnat maila mig, vilket ni inte gjort.
Ricken skrev:Men dom repor som inte var på flygfält, kan vi nte få dela dom lite privat då, typ via en "hemlig" länk eller nt?
Du har rätt, felvisningen är inte så mycket som 50 om man antar att Hondan toppar ur. Bumsen verkar ha knappt 300 innan vi ser hojen och drygt 300 nästa gång vi ser mätaren, det är bara 20 fel ungefär.MDrei skrev:Verkar stämam rätt bra då M6 mätaren är strax över 270 km/h och sedan när M6 drar ifrån så är den mellan 270 km/h och 300 km/h. Vid 330 km/h är bågen långt bakom verkar det som. Vad är det andra för hoj som dom kör om?
Större bild på mätaren
LocDog skrev:Fanns det någon rulle på det hela?
Har bara sett M6:an och SL55:an posöråkt på någon mindre väg i skogen. SL55:an visar lite däckspark mot slutet....
furiousrage skrev:Jag åkte dit mot en m6..men jag är inte världens bästa förare..fireblade 900 92.
![]() |
Längre bakstänka för R 1300 GS
Svingarmslagringen, svingar... |
![]() |
Vi breddar tidningen ytterligare!
Björn Glans från BigTwin oc... |
![]() |
Vi breddar tidningen ytterligare!
Björn Glans från BigTwin oc... |
![]() |
Slut med fri mc-körning på Nürburgring Nordschleife
Motorcykelkörning på klassi... |
![]() |
Färre döda i vägtrafiken
Foto: Jacob Sjöman Trans... |
![]() |
Ökat antal körkortsåterkallelser
Foto: Liza Simonsson Und... |
![]() |
CFMOTO dag 2, Gymkhana, Gokartbana och Portimao!
Idag har vi äntligen fått s... |
![]() |
BMW Motorrad slår nytt försäljningsrekord
Efter att ha sålt 210 408 m... |
![]() |
Honda Gold Wing fyller 50 år
Sedan 1975 har Honda Gold W... |
![]() |
CFMOTO 800MT-X
Idag har vi nöjet att få sm... |