MickeZX7R
Posör
.. allt är Tammers fel.
Fredagsstämning på SH bara.Tom trådar som handlar om Tammer ballar ur.![]()
Håller med om Birger/Hell men Tammer trollade/fiskade nog en hel del.Personligen tror jag varken Tammer eller Birger var ute efter att trolla.
Det fanns faktiskt ett och annat inlägg där det visades prov på eftertanke och intresse.
Jag tror tyvärr båda hade ramlat in i ett gammeldags vänstertänk att USA och dess allierade är onda, och då måste såklart deras motståndare vara de goda. Sedan krävs inte mycket bekräftelsebias för att trilla in i en filterbubbla där man dras djupare och djupare ner i Putins propaganda.
Det fanns också ett och annat inlägg som tydde på motsatsen. Ibland var han uppenbart medveten om att han motsade sig själv även om han försökte snacka bort det, och det är svårt att tolka på annat sätt än att han trollade medvetet.Personligen tror jag varken Tammer eller Birger var ute efter att trolla.
Det fanns faktiskt ett och annat inlägg där det visades prov på eftertanke och intresse.
Tänkte mer att när man är 18 är någon som är 40 sjukt gammal och bara tänker säkerhet. När man själv är 40(+) så tycker man att 18åringar borde kamma sig och köpa sig ett jobbHaha hjälm?
När man närmar sig 60 tycker man att 40-plusare kunde slappna av och leva lite och inte vara så j@vla penga- och karriär-kåta.Tänkte mer att när man är 18 är någon som är 40 sjukt gammal och bara tänker säkerhet. När man själv är 40(+) så tycker man att 18åringar borde kamma sig och köpa sig ett jobb![]()
Har alltid trott du är ca 30 år.När man närmar sig 60 tycker man att 40-plusare kunde slappna av och leva lite och inte vara så j@vla penga- och karriär-kåta.![]()
Hell är en berest herre med inte bara intressanta långresor, ofta österut och med många politiska åsikter.Alla följer vi olika trådar här... politik och annat intresserar mig inte men trillade in här och noterar prat om "Hell"... en figur jag läst en hel del av... är han och Tammer samma?
Birger..?
Vem är detta?
Alla följer vi olika trådar här... politik och annat intresserar mig inte men trillade in här och noterar prat om "Hell"... en figur jag läst en hel del av... är han och Tammer samma?
Birger..?
Vem är detta?
Det gäller att passa på! Om man 60 får man kanske välja mellan pengar eller vara kåt…När man närmar sig 60 tycker man att 40-plusare kunde slappna av och leva lite och inte vara så j@vla penga- och karriär-kåta.![]()
Det gäller att passa på! Om man 60 får man kanske välja mellan pengar eller vara kåt…
Är snart 62 så jag har glömt hur det var vid 60 hehe
- Det hade faktiskt varit en lättnad.Det bästa med att bli äldre är väl att man inte är kåt hela tiden och kan ägna tankar åt annat än tjejer.![]()
VA????Det bästa med att bli äldre är väl att man inte är kåt hela tiden och kan ägna tankar åt annat än tjejer.![]()
Sjukt gammal kommentar faktisktDet bästa med att bli äldre är väl att man inte är kåt hela tiden och kan ägna tankar åt annat än tjejer.![]()
For the record då ska väl tilläggas att enligt honom fick han problem pga medvetet sabotage mot honom.Hell fick problem med kontot och startade ett nytt vilket blev Birger.
Minns det, han skyllde på mod, själv så tror jag att Säpo var han på spåren.For the record då ska väl tilläggas att enligt honom fick han problem pga medvetet sabotage mot honom.
Jag är lite osäker på hur korrekt den beskrivningen är.
![]() |
Svedea bidrar med 718.000 kronor till SMC
Roger Berzell, generalsekre... |
Uppgraderad KTM-garanti erbjuder 4 års täckning
KTM erbjuder nu sina kunder... |
|
![]() |
Rekordmånga personliga regskyltar
Under 2024 godkände Transpo... |
![]() |
SMC får 700.000 kronor i bidrag
Roger Berzell, generalsekre... |
![]() |
Brembo vinner Good Design Award
Brembo prisas för innovativ... |
![]() |
Nya SCORPION MX32 MID SOFT från Pirelli
Pirelli har presenterat SCO... |
![]() |
Indian Motorcycle i samarbete med Rikard Gustafsson
Foto: Joachim Cruus Inf... |
Dags för äventyrlig motorcykelmässa
Kommande helg, den 8-9 mars... |
|
![]() |
Pirelli lanserar Diablo Powercrusier
All Rights Reserved Pire... |
![]() |
Fiffig räddaren i nöden från X-Grip!
Ett avbrutet broms- eller k... |