Så blev undertailen klar..
Får duga så här ett tag.
![]()
Riktigt snyggt!
När den inte duger längre kan du ju skicka den till mig!
Så blev undertailen klar..
Får duga så här ett tag.
![]()
Riktigt snyggt!
När den inte duger längre kan du ju skicka den till mig!![]()
Frågan är bara vad som skall göras här näst ?!?!?!
Singelcuts, bort med passagerarfotpinnarna, bort med pinnarna för baggage eller vad det nu är och craschpuckar.![]()
Jag köpte precis en på blocket för 300:- inkl. frakt. Men då vart låsbygeln trasig så jag får försöka göra en själv. Om det inte fungerar hör jag av mig till dig!
Tänkte också på att klä om dynan först, men med vitt fuskläder isåfall eftersom min bakdel är vit.
Hade inte tänkt göra nåt med hojen egentligen, men en hugger behöver jag, och sen är det väl lika bra att köra på tailguard med, hehe.![]()
En hugger är ju inte fel, Jag funderar på att försöka o setta dit en från en 1000RR 04-07 någonstans där. Dom är lite spettsigare o ser lite aggresivare ut. Tycker att den jag har är lite ... "för rundad".
Jag har oxå den huggern på min, funderar och "klippa/slipa" den lite..
Den kan inte bli rundare alla fall..dock 1400kr fattigare..
![]()
Kanske skära lite hål ( som cbr 1000 hugger har) och sätta dit lite nät..?
Funderar och funderar men är inte säker på hur jag vill göra, man skulle vilja se lite olika modifikationer som redan utförts.
Jag kunde bara inte låta bli, skall testa o få dit denna istället, men lacka den grå först
Tror att det kan bli lite bekymmer o skära i den befintliga, Tror att det skulle kunna flisa sig lite ..
Måste träffa någon på stan med cbr 1000 och be och få testa montera, undrar hur stor diff det kan vara..?
Ja, med en rondel och slipa bit för bit.. kanske borde fungera.
Jag beställde precis en sådan..
Skall ta bilder o kommenter lite om jag löser det..
Satte på ensitskutts, tyckte inte det blev så snyggt. Färgerna var inte rätt ihop
![]()
Så jag plockade bort den igen. HAr beställt gul klädsel till dunan istället. Är det så att du vill ha en ensitts kutts kan jag ge dig ett riktigt bra pris på min, den är bara i vägen hemma.
Nu längtar jag bara på o få mitt nya Yoshimura Bolt on!!! Jag letar oxå , med blandad framgång efter en till uppsättning kåpor. Vill ha en uppstättning med egen färgsättning..
Men vill ändå ha kvar orginalen...
Jag är sugen på cuts.. Allt beroende på pris samt skick.![]()
Den är i bra skick, kan ta en del bilder o skicka till dig. Det är en "kolfiber look" eller något sådant
pris.. hmmm... en glass o frakt...
PM:a om du är sugen
Fick den själv så varför inte ge den vidare. Kan tänka mig att du vill lacka om den till lämplig färg.
Fasen vad dum jag känner mig nu som precis betalat 300:- för en trasig cuts som jag inte ens sett på bild...![]()
VAd är det som är sönder?
jag gav 500spänn för min + lack.... men va fan den ligger bara o skräpar, om npn vill ge ett flak smuggel öl för den så är det bara o hojta till![]()
![]()
![]() |
Försäljningsrekord för BMW Motorrad
Efter att ha sålt 210 408 m... |
![]() |
BMW R 18-modeller uppdateras
Screenshot BMW R 18 och ... |
![]() |
Fiffiga touringprylar
Det tyska företaget Wunderl... |
![]() |
MV Agusta kör vidare på egen hand
MV Agusta har bekräftat att... |
![]() |
MV Agusta återtar full kontroll
MV Agusta har bekräftat att... |
![]() |
2025 års Ducati Riding Academy
Registreringen för 2025 års... |
![]() |
Uppdaterad KTM 790 Duke
KTM 790 DUKE, även kallad ”... |
![]() |
Vinn vårt testvinnande mc-lås!
Genom att svara på några fr... |
![]() |
MC-Mässan flyttar till Elmia i Jönköping 2026
Den etablerade MC-Mässan ta... |
![]() |
Anmälan till 2025 års Ducati Riding Academy öppen
Registreringen för 2025 års... |