Skyll på henne,du loggade ju in 03:14.....
Sant, det där var en variant på att kasta ballong i kaktushus...
Jag har rubbade sovtider, jag vet.
Det blev en heldag på folkracebanan, jag lånade en stor fyrhjulsdriven pickis att dra dit bilen med, och då visade det sig att dom skulle köra manöverprov med personbil
![Slå huvet på vägg :huvet :huvet](/img/smilies/banghead.gif)
(Juniorer måste göra det, har man körkort slipper man)
Klart största bilen där, men det gick utmärkt i konbanorna ändå.
Sen övergick dom till att lägga varv med folkracebilarna, vilket också gick bra, men det gjorde inte bilen... (den slog igen ett stift hela tiden)
Sen på väg hem sköt vi loss en turboslang på dragbilen, och givetvis hade vi INGA verktyg med oss (vaddå, vi skulle ju bara köra lite folkracebil), vi hittade en kass skruvmejsel och drog så mycket vi orkade, vilket visade sig vara för lite, vi upprepade 3 gånger, sista gången vi hade satt fast slangen så linkade vi hem på låga varv så att inte turbon laddade så mycket, sedan drog vi fast den ordentligt och for ut och pressade pickisen, det höll!